.

WNĘTRZA SYLWII STRZELECKIEJ

WNĘTRZA DOMU WE WROCŁAWIU

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Klasyka z nutą nowoczesności i odrobiną ekstrawagancji.

Dom we wrocławskich Pawłowicach o powierzchni ponad 300 m kw. ma tradycyjną bryłę i solidne, kamienno-ceglane wykończenie elewacji. Przekraczając próg tego domu odkrywamy stopniowo kolejne odsłony jego wnętrza, które wprowadzają w magiczny klimat od przestrzeni ciemnej, o zdecydowanej kolorystyce z dodatkiem ekstrawaganckich kontrastów do lekkości i finezji, czyniąc je ostatecznie delikatnymi i prostymi w solidnej, kamiennej obudowie.

Z każdym krokiem w głąb domu widok wnętrza nabiera jasności i kolorystyka stopniowo zmienia się z bardzo intensywnej w pastelową, a masywne wyposażenie nabiera eteryczności i ulotności. Przestrzeń staje się coraz bardziej minimalistyczna i wyposażona jedynie w niezbędne i ważne dla użytkowników przedmioty.

Strefa wejścia szokuje intensywnością turkusu i granatu. Przez kamienne obramienie otworu widoczny jest hol wypełniony szczelnie po sufit drewnianą biblioteką o dostojnym i dość mrocznym charakterze. Jasna smuga światła dziennego wpadająca do holu znad schodów zapowiada moment przejścia do obszaru o zupełnie innym kolorycie i nasyceniu. Przez ozdobny portal tym razem z jasnego piaskowca wkraczamy w przestrzeń światła, lekkości i subtelnych barw salonu, a wąskim przejściem - do strefy prywatnej: sypialni i łazienki.

Salon jest strefą wypoczynku i muzyki utrzymaną w pastelowych kolorach z dbałością o akustykę przez zastosowanie miękkich form oświetlenia sufitowego i materiałowych zasłon. Ciepła i uporządkowana jadalnia przedstawia się w czystych odcieniach beżu. Stół jest jasno oświetlony górnym światłem rozłożonym równomiernie na całej swej długości. Za stołem rozpościera się drewniana ściana w roli przeszklonej i rozświetlonej witryny na naczynia oraz wszystko co potrzebne i ulubione w tym domu. Światło gra tu główną rolę, jego barwa i nasycenie sterowane są w zależności od potrzeb sytuacji.

Kuchnia pozbawiona jest całkowicie detalu. Jedynie nad stołem króluje ikona duńskiego wzornictwa – niezmiennie i ponadczasowo piękna, a jednocześnie skromna lampa Louisa Poulsena PH 5. Jest tu jedyną ozdobą, reszta będzie tłem dla sprzętów, naczyń kuchennych i produktów kulinarnych. Kolorystyka jasna, stonowana, drewniana, rozbielona, rozmyta, niezauważalna.

Sypialnia ciepła, przytulna w czystych barwach, z jasnym drewnem na fragmentach ścian i na podłodze, wyposażona w miękkie tkaniny i wiele odmian światła. Obok łazienka w spokojnych barwach czystego oceanu z dużą przestrzenią na akcesoria przywołujące wspomnienia, skłaniające do relaksu i medytacji przy wykorzystaniu magii barw, światła i wody.

(zobacz projekt domu)

02-202 Warszawa, ul. Drawska 5, kom.: 607 05 75 07, tel.: (22) 658 25 65, e-mail: soprojekt@soprojekt.pl

. . .